Zirkonyum diş kaplama fiyatları 2022

zirkonyum diş kaplama fiyatları
Tarafından gönderildi: apexdental Yorumlar: 0

Diş sağlığı için yapılan tüm işlemlerde kaliteli ürünlerin kullanılması hem sağlık açısından hemde estetik açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Diş kaplamalarında en önemli faktör dişin kullanım ömrüdür. Zirkonyum diş kaplama fiyatları 2022 konusunda bilgi vermek gerekirse vereceğimiz bilgiler genel bilgiler olup, kullanılacak olan zirkonyum kaplama markası ve diş sayısına göre fiyatlandırmalarda değişiklik meydana gelmektedir. Ama şu kesindir ki zirkonyum diş kaplama işlemlerinde ödenen paranın karşılığı alınacaktır. Burada önemli olan tek unsur kullanılacak olan marka değil ayrıca diş muayenesi ve planlamasında önemlidir. Fiyat aralıklarına bakıldığında 150-250 Euro arasında bir fiyatlandırma söz konusu olup fiyatla; diş sayısı ve işçiliğe göre değişiklik gösterecektir.

Zirkonyum Diş Kaplama 2022 fiyatları bakımından yüksek meblağlar söz konusu olsa da porselen dişlere göre daha kaliteli ve doğal bir görünüm yakalanıyor. Elbette diş bakımı uygulamaları ucuz işlemler değildir. Ancak hastanın çene yapısına göre tasarlanan bu dişlerin, kaplama ve köprüleri için kullanılacak olan ürünlerin ithal olması sebebiyle diş kaplama fiyatlarının yukarı seyir etmesine neden olacaktır. Diş kaplaması için kullanılan maddelerin kalitesine göre fiyatların ortaya çıktığı bilinmelidir.

Zirkonyum maddesinin dişler için hazırlanma sürecinde, diş hekimi oldukça dikkatli davranmalıdır. Çünkü bu süreç tüm çene yapısını etkileyen bir süreçtir. Yemek yeme, estetik açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan diş kaplama süreci, tecrübeli doktorlar tarafından yapılması gereken bir süreçtir. Oldukça steril bir ortamda yapılması gereken bu uygulamanın tüm aşamasında işçilik çok önemlidir.

Hassas parametrelerle yapılan ölçümler hassas işçilik isteyen bir iş olduğu için Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2022 için en belirleyici ikinci unsur olarak karşımıza çıkıyor. Diş hekimlerinin laboratuvarlarında kullanmış oldukları malzemelerin kaliteleri de bu fiyatlandırmayı etkileyecektir. Bu açıdan net fiyatların verilmesi mümkün değildir.

En başta da belirttiğimiz gibi Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2022 Belirleyen Unsurlar

  • Hastanın ihtiyaç duyduğu diş sayısı
  • Hastanın ağız sağlığının durumu
  • Hekim işçiliği
  • Zirkonyum markası
  • Laboratuvarlarda kullanılan malzemeler

Zirkonyum diş kaplama işlemleri için diş hekimliğine başvurulması halinde ; hekim ilk önce kendi maliyetlerini ve muayene giderlerini de hesaba katacaktır. Tek diş fiyatı için genel standartlara bakıldığında 1000 ila 2000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte dolar ve euro durumuna göre de şekillenmektedir. Çünkü zirkonyum maddesi ithal bir maddedir. İthal olan bu ürünün maliyeti oldukça yüksek olduğu için ne yazık ki hastalar yüksek tutarlarda karşılaşmaktadır. Ancak çoğu hasta verdiği paranın karşılığını almaktadır.

Burada önemli olan işinin ehli ola diş hekimlerinden destek alınması ve işçiliğin kaliteli olarak verilmesidir. Zirkonyum diş kaplamasının avantajları düşünüldüğünde ise verilecek paranın karşılığı alınacaktır. Konuyla ilgili olarak diş hekimleri ile görüşülmeli ve genel bilgi alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir